Podaruj sobie ten czas i wykorzystaj do tego, czego najbardziej potrzebujesz. Zatrzymaj się na chwilę w biegu, oderwij od pilnych spraw do załatwienia, wiecznych oczekiwań innych wobec Ciebie, uporczywych myśli zaprzątających Twoją głowę. Zatrzymaj się, by ocenić, w jakim miejscu jesteś, jaką drogę już przeszłaś i jaka chcesz dalej iść.
MANDRAGORA to tajemnica serca każdej kobiety. To cykliczne spotkania w Kręgu Kobiet, dla pragnących poszerzyć świadomość siebie – w zakresie emocji, ciała, ducha i relacji. To spotkanie w pełnej akceptacji przestrzeni serca, która otwiera się z zaufaniem do mądrości, intuicyjnie i naturalnie. Moc Kręgu działa na zasadzie równości, niezależnie od wieku i roli jaką pełnimy w społeczeństwie. To jest wyjątkowy czas wspólnego celebrowania chwil, z zachowaniem zasad dyskrecji, czas na różnorodność indywidualnych światów, otwartość, radość i milczenie.
„Kręgi Kobiet są po to, żeby stworzyć kobietom bezpieczną przestrzeń, w której mogą wyrażać wszystko, co im leży na sercu. Otrzymać uwagę, empatię, współczucie, zrozumienie, odzwierciedlenie, uzdrowienie, wzmocnienie, wsparcie i inspirację do działania. Naczelną zasadą Kręgu jest prawda. Ego zostaje wyautowane, bo tu celem nie jest, żeby komuś zaimponować czy wywrzeć wrażenie. W Kręgu chodzi o to, żeby naprawdę dzielić się sobą.”
Tanna Jakubowicz Mount

Po co?
Krąg Kobiet zaprasza do otwartości, do zaufania mądrości własnej kobiecości. To zaspokojenie potrzeby spotkania z innymi kobietami. To miejsce, gdzie powiesz po prostu to, co na ten moment w sobie niesiesz, podzielisz się swoimi największymi smutkami, radościami, marzeniami. Krąg niesie w sobie ogromną moc transformacji, ponieważ pomaga nam się spotkać z niezintegrowanymi częściami siebie. Tutaj w sposób świadomy możemy być dla siebie lustrami, odbijającymi każdy aspekt. Słysząc historię innej kobiety można w niej odnaleźć cząstkę siebie i popatrzeć na nurtujące nas problemy w zupełnie nowy sposób. W Kręgu uczymy się, jak wspólnie budować świat oparty na równości, poszanowaniu inności, zrozumieniu, że każdy idzie swoją, unikalną ścieżką. To także czas na poznanie tajemnej, cudownej i inspirującej kobiecej mocy, jakże często niedostrzeganej.
„Kręgi Kobiet to nieformalne spotkania, organizowane przez kobiety na całym świecie. Dobroczynna moc spotykania się w kręgu kobiet potwierdzona jest ponad wszelką wątpliwość. Krąg to bezpieczna przestrzeń rozwoju, wzrostu i głębokiej przemiany. Spotkania kręgowe są jak spa dla duszy, działają terapeutycznie (mimo iż nie zastąpią terapii), podnoszą poziom endorfin i wygładzają zmarszczki. Są antidotum na listopad, chandrę, brak poczucia sensu, brak odwagi i głębokiego kontaktu z samą sobą. Zostało udowodnione, że spotkania w kręgu powodują wytwarzanie oksytocyny, hormonu i neuroprzekaźnika, napędzającego ufność, współpracę, potocznie nazywanego hormonem miłości i bliskości.”
Agata Dutkowska

Dla kogo?
Dla kobiet które chcą czerpać z Kręgu siłę i wsparcie oraz dzielić się sobą. Spotkamy się, aby wzajemnie się słuchać, wspierać, inspirować, uczyć od siebie mądrości, pośmiać, popłakać, pośpiewać, czy zatańczyć. To okazja aby:
– wzmocnić relacje między kobietami,
– poczuć wspierającą siłę stojących za nimi kobiet z poprzednich pokoleń,
– przypomnieć o naszym połączeniu z cyklem księżycowym i Matką Ziemią,
– dostrzec różne aspekty naszej kobiecości,
– docenić świat symboli, baśni i snu,
– odkryć swoją prawdę, głębokie indywidualne pragnienie,
– budować poczucie mocy, swojej wartości i sprawstwa,
– eksplorować temat ciała, menstruacji i seksualności.

Dlaczego?
Pomysł zrodził się na kolejnym Latającym Kręgu na Śląsku, którego bohaterką była Dorota Stasikowska-Woźniak, autorka książek o kobietach i dla kobiet. Mówiła o naszej sile, sile kobiet! Nefretete, Kleopatra, Hatszepsut, nasze prababki, babcie, matki… my naprawdę wiemy o co chodzi. A chodzi o miłość ? Szczególną uwagę zwróciłam na książkę o magicznym tytule „Mandragora”. Na okładce widnieje napis: „… to styl życia i sposób patrzenia na świat, ale także przenoszone przez historię miejsce kumulowania kobiecego pierwiastka w naturze”. Wiele razy spotkania Latających wznosiły się „trochę wyżej”, na poziom metafizyczny, ponieważ opowieści biznesowe zazębiają się z życiem osobistym. Pojawiały się łzy u uczestniczek, lecz zabrakło przestrzeni na podzielenie się emocjami… Zapadła moja decyzja o organizowaniu Kręgów Kobiet pod nazwą Mandragora. Dorota została matką chrzestną. Tym samym przyłączam się do akcji Obejmijmy Polskę Kręgiem Kobiet.
Zapraszamy Cię serdecznie!
Gabriela Luboń
Katarzyna Paciorkowska-Grudziecka

Więcej informacji na stronie wydarzenia »