WARSZTAT MASAŻU TAJSKIEGO
Zapraszamy serdecznie na warsztat masażu tajskiego z Mateuszem Flakiem, masażystą i nauczycielem.
Warsztat w Katowicach jest wstępem do nauki tradycyjnego masażu tajskiego. Poznamy wybrane techniki pracy z wszystkimi częściami ciała według „stylu północnego”, nauczanego w Chiang Mai, na północy Tajlandii. Będziemy uczyć się też zasad ergonomicznej praktyki, zdrowej dla nas samych i dopasowanej do potrzeb osoby, której dajemy masaż.

Kilka słów o historii i koncepcji masażu…
Nuad Bo Rarn miał dotrzeć do Tajlandii 2500 lat temu za sprawą doktora Shivago (Jivaka Kumar Bhaccha), lekarza pierwszej buddyjskiej Sanghi. Aż do lat 90. XX wieku metody tej pracy przekazywano przede wszystkim ustnie, praktykowano ją w świątyniach i ośrodkach szpitalnych.
Masaż obejmuje pracę z kanałami energetycznymi i akupresurę punktów terapeutycznych oraz refleksologię. Stosuje się też wiele rozciągnięć, w typowych dla jogi asanach, stąd masaż określa się „jogą dla leniwych”. Dopełnieniem klasycznych technik jest styl dynamiczny, w którym ruchy są płynne i rytmiczne – jego elementy także znajdą się w programie warsztatu.
Celem masażu jest zrównoważenie energii w ciele pacjenta, tak by przepływały one swobodnie wzdłuż centralnej osi energetycznej. Ale dobroczynne efekty masażu są rozliczne: pobudzenie ciała energetycznego, zniesienie blokad, stymulacja przepływu w układach krwionośnym i limfatycznym, zwiększenie odporności organizmu, rozluźnienie i regeneracja mięśni, mobilizacja stawów, również pomoc w konkretnych schorzeniach i bólach.
Obok strony technicznej istnieje też warstwa duchowa. W Azji, dla osób zajmujących się masażem tajskim zawodowo, jego praktykowanie jest fizycznym zastosowaniem buddyjskiego „Metta”, czyli naszego „miłosierdzia” (ang. loving-kindness). Wykonuje się go uważnie, w atmosferze współodczuwania.

Masaż odbywa się w ubraniu.
Prosimy zabrać ze sobą luźny strój do ćwiczeń, ciepłe skarpetki, zeszyt i długopis do notatek oraz matę do jogi. W razie pytań chętnie służymy pomocą.

Prowadzący
MATEUSZ FLAK
Jego droga do masażu wiodła przez teatr fizyczny, kontakt-improwizację, pracę z głosem i masaż dźwiękiem. Od 2014 zajmuje się medytacją w ruchu, czyli tradycyjnym masażem tajskim. Poznawał go na Węgrzech od nauczycieli Sunshine Network, mistrzów Laurino i Balego. Potem także w Tajlandii, od mistrza Pichesta Boonthume. Na kursach Davida Lutta (Francja) studiował dynamiczny masaż tajski oraz Osteothai, połączenie masażu tajskiego z osteopatią. Od Rosemary Wallace uczył się biodynamicznej wersji terapii czaszkowo-krzyżowej.
Od 2015 masuje i prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą. Organizuje i asystuje w kolejnych edycjach tygodniowego kursu podstawowego tradycyjnego masażu tajskiego, prowadzonego przez Balego (Balazs Nemeth) w Beskidzie Makowskim. Na koncie ma kilkaset sesji masażowych.
W masażu tajskim fascynuje go połączenie leczniczej funkcji (pomoc ciału w samo-uzdrowieniu) ze spotkaniem i wymianą energetyczną, którą stanowi każda sesja. Jednocześnie masaż za każdym razem jest inny, prowadzony według potrzeb, warunków, stanu fizycznego i psychicznego pacjenta.

Program
3 lutego – warsztat
11.00-14.00 zajęcia
14.00-15.00 przerwa na posiłek (we własnym zakresie)
15.00-18.00 zajęcia

Opłata za warsztat: 180 zł (pojedyncze osoby), 350 zł (para)
Miejsce: CUD-Centrum Usług Dowolnych ul. Piotrowicka 58 (wejście od ul. Panewnickiej) Katowice
Uwaga: liczba uczestników warsztatu jest ograniczona!
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: cud@muzant.pl lub telefonicznie: 733 88 55 56.

4 lutego – indywidualne sesje masażowe (prosimy o kontakt)
Czas trwania jednej sesji: 2 godz.
Koszt masażu: 170 zł

Strona wydarzenia »