Szałas Kobiet – MOC KOBIECOŚCI
Praktykować będziemy „Roztańczone Biodra” i „Przebudzenie Głosu” jako ogniwa wzmacniające kobiecość przez ruch ciała, pogłębiony oddech i naturalny głos dla zdrowia i pełnego przepływu kobiecości. Spotkanie odbędzie się w żeńskim gronie, w przyjaznej atmosferze nie narzucającej „jedynie słusznej” wizji świata, lecz wspierającej w poszukiwaniu świadomości, która pomaga popatrzeć na świat własnymi oczami.

Dodatkowo stworzymy ” szałasowy stragan”. Tworzysz coś unikalnego? Produkujesz własne kosmetyki? Świetnie! Przynieś swoje wytwory na Szałas.

Warsztaty dla Kobiet w każdym wieku.
Ćwiczymy boso na macie, w wygodnym stroju, zapraszamy z kocem.
Szczegóły: 503 070 813 www.facebook.com/SzalasKobiet

Koszt: 85 zł/os. (w cenie: 5 godzin lekcyjnych warsztatu + przerwa + ciepły napój)
Ostatecznym potwierdzeniem udziału w warsztacie będzie wplata na konto:
Katarzyna Paciorkowska-Grudziecka
37 1940 1076 5847 6231 0000 0000
w tytule wpisując Szałas Kobiet

ZAPISY:
Obowiązują zapisy pod nr telefonu 733 885 556 lub e-mail: cud@muzant.pl (Szałas Kobiet – Imię i Nazwisko)
Ilość miejsc ograniczona, warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania 10-cio osobowej grupy.
Miejsce: CUD-Centrum Usług Dowolnych ul. Piotrowicka 58 (wejście od ul. Panewnickiej) Katowice
www.facebook.com/pg/centrumuslugdowolnych
www.cud.katowice.pl

Więcej o metodach warsztatowych, w dwóch punktach:

1* „Roztańczone biodra”:
– Dlaczego biodra?
Biodra to pełnia. Obfitość i płodność. W biodrach tkwi moc i wewnętrzna siła. Wprawiając je w ruch, wyzwalamy twórczą energię, radość, przyjemność, szczęście.
– Dla kogo?
Dla kobiet pragnących świadomie poczuć swe biodra, rozruszać i roztańczyć je. Dla kobiet pragnących odkryć swą naturę, poczuć źródło swych działań i uwolnić napięcia, zrelaksować się w tańcu. Stęsknionych swobody i naturalnej dzikości. Zwolenniczek aktywności, która wypływa z serca, a nie z głowy.
– Podczas warsztatu:
Rozbudzimy ciało, wyzwalając energię i endorfiny.
Ze swobodą i lekkością uwolnimy ciało od napięć i stresów. Energiczna muzyka zaniesie nas w różne zakątki świata. Z tanecznej podróży zaczerpniemy siłę, radość i przyjemność.
Wprawimy biodra w ruch: delikatny, subtelny, mocny, stanowczy, urywany, płynny, zmysłowy, dynamiczny, energiczny. Wytańczymy obfitość. Poczujemy dzikość i swobodę. Rozkołyszemy się w zmysłowości i wolności. Każda z nas odkryje swój naturalny biodrowy rytm. A potem zrelaksujemy się i zwizualizujemy wytańczone marzenia.
– Zalety pracy z biodrami/ciałem:
Odkrycie źródła działań i kreatywności. Pogłębienie kontaktu z ciałem i emocjami, spoglądanie z uważnością na swoje potrzeby i pragnienia, uwalnianie ciała od napięć i stresów, wyzwalanie energii twórczej i endorfin za pomocą ruchu bioder. Zaakceptowanie i polubienie swojego ciała, przełamanie wstydu – czerpanie radości z dzikości i zmysłowości w tańcu.

2* „Przebudzenie głosu”:
– Dlaczego głos?
Głos to cudowny dar, dzięki któremu wyrażamy emocje i dzielimy się sobą ze światem.
– Dla kogo?
Dla każdego kto pragnie wyrażać siebie głosem, bez względu na zdolności, czy wyuczone techniki.
– Podczas warsztatu:
Poruszamy ciało, oddech i głos. Z łagodnością wydamy z siebie naturalne dźwięki szukając swojej pieśni, pełnej emocji, otwierając się na nasz prawdziwy głos. Inicjując dźwięki stworzymy wspólną przestrzeń dla śpiewu, pełnego twórczej energii, uwalniającej i oczyszczającej.
– Zalety pracy z głosem:
Wydobycie naturalnego głosu wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę. Jest swoistym prysznicem dźwiękowym, oczyszczającym nasze zastoje i otwierającym nas na poszukiwanie nowych inspiracji. Móc śpiewać to jakby narodzić się na nowo, a śpiew naszej natury przynosi wiele radości z wspólnego przebywania pośród dźwięków i uwalnia wiele emocji, na które nie zawsze pozawalamy sobie na co dzień… Odkrycie naturalnego głosu prowadzi nas do głębi wiedzącej kobiety w nas.

Prowadzące:

„Roztańczone biodra” prowadzi: Agnieszka Pietrzok – Biodrami czuje świat. Biodrami wyraża siebie. Tańczy odkąd pamięta. Najpierw tańczyły tylko jej biodra, całe ciało popłynęło, kiedy zaczęła tańczyć taniec orientalny. Po drodze były różne fascynacje: salsa, afro, zumba, reggaeton, burleska, swing… Z każdą z nich odkrywała siebie na nowo. A kiedy nie tańczyła to „biegała z wilkami”. Z połączenia tych ścieżek – tanecznej i duchowej – narodził się projekt MOC BIODER.
Współzałożycielka krakowskiego zespołu Caramel Belly Dance. To w nim zgłębiała tajniki klasycznego tańca orientalnego, dzięki niemu dała się porwać folklorowi arabskiemu i poczuła, jak bije jej cygańskie serce. To z Karmelkami organizuje Cracow Orient Festival. Brała udział w projekcie Pikanteria. Doskonaliła się także podczas pobytu w Hiszpanii w ramach teatralno-tanecznego projektu Nature Embodied 2014. Wielość i różnorodność tanecznych doświadczeń stanowią fundament, na którym tworzy swój własny, niepowtarzalny warsztat. Projekt MOC BIODER narodził się z potrzeby serca, które zapragnęło podzielić się z innymi kobietami swym doświadczeniem w byciu KOBIETĄ W PEŁNI.

„Przebudzenie głosu” prowadzi: Mariola Rodzik – Ziemiańska – trenerka trwałego rozwoju; prowadząca warsztatów “Śpiewny Poranek” oraz warsztaty głosowo – oddechowe w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach; opiekunka ”Szałasu Kobiet”, wokalistka formacji „Zawiało”; animatorka kultury, aktorka alternatywna i poetka działająca w ramach „Portu Sztuki” – platformy wspierającej działania kulturotwórcze w Rybniku.
Mariola Rodzik-Ziemiańska otrzymała nominacje do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2007 i 2016 w dziedzinie Kultura, nagrodzona w 2013r. przez Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za pobudzanie świadomości kulturalnej i wrażliwości na sztukę oraz wspieranie rozwoju grup artystycznych i indywidualnych twórców.
Absolwentka Szkoły Trenerów Trwałego Rozwoju ECO21 w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów wokalnych i aktorskich.

Zapraszamy!
Szałas Kobiet