ZEW KOBIECOŚCI w Szałasie Kobiet
Powrót do Siebie, do Cudownej Kobiecej Natury

Zapraszamy Cię do udziału w uwolnieniu i poczuciu siebie na drodze osobistego doświadczenia swojego ciała, oddechu i głosu.
Dzięki tym 3 elementom, krok po kroku możesz zespoić w sobie wiele, poczuć kontakt z naturą swojej kobiecości i zobaczyć szerzej siebie jako piękno!

Poprzez praktykę roztańczonych bioder, pogłębiania oddechu i przebudzenia głosu, z użyciem ćwiczeń wypływających z natury naszego ciała, doenergetyzujemy się, uwolnimy oddech i otworzymy głos, tworząc swobodny przepływ przez kanał Kobiecości ku zdrowiu.
Poczujemy ZEW KOBIECOŚCI – siłę jaka w nas drzemie.
Przyjrzymy się jej dzieląc się refleksją w wspólnocie Kobiet, wspierając się w poczuciu wzajemnej wrażliwości.

Ugruntowanie ciała, ukorzenienie, swoboda w oddechu, odblokowanie i moc głosu dadzą nam nową jakość w odczuwaniu siebie i świata na tyle na ile będziesz gotowa wziąć, w zgodzie ze swoim rytmem.
Spotkanie odbędzie się w żeńskim gronie, w przyjaznej atmosferze nie narzucającej „jedynie słusznej” wizji świata, lecz wspierającej w poszukiwaniu świadomości, która pomaga popatrzeć na świat własnymi oczami.

Dodatkowo stworzymy ” szałasowy stragan”. Tworzysz coś? Produkujesz własne kosmetyki, przetwory, biżuterię?
Zapraszamy do szałasowego straganu.

Szałas Kobiet to warsztaty dla Kobiet w każdym wieku.
Ćwiczymy boso, weź karimatę i koc, wygodny strój i chęć do praktyki.
Masz pytania? Zadzwoń służę wsparciem 503 070 813

Koszt: 180zł/os.
PROMOCJA! – Przy zapisach do 17 lipca cena za warsztat wynosi: 150zł
(w cenie: 7 godzin lekcyjnych warsztatu z dwoma prowadzącymi oraz przerwy na poczęstunek i ciepły napój)

Ostatecznym potwierdzeniem udziału w warsztacie będzie wplata na konto:
Katarzyna Paciorkowska-Grudziecka
37 1940 1076 5847 6231 0000 0000
w tytule wpisując Szałas Kobiet

ZAPISY:
Obowiązują zapisy pod nr telefonu 733 885 556 lub e-mail: cud@muzant.pl (Szałas Kobiet – Imię i Nazwisko)
Warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania 10-cio osobowej grupy.
Miejsce: CUD-Centrum Usług Dowolnych ul. Piotrowicka 58
(wejście od ul. Panewnickiej) Katowice
www.facebook.com/pg/centrumuslugdowolnych
www.cud.katowice.pl

Więcej o metodach warsztatowych, w dwóch punktach:
„Roztańczone biodra” i „Przebudzenie głosu”:

1* „Roztańczone biodra”:
– Dlaczego biodra?
Biodra to pełnia. Obfitość i płodność. W biodrach tkwi moc i wewnętrzna siła. Wprawiając je w ruch, wyzwalamy twórczą energię, radość, przyjemność, szczęście.
– Dla kogo?
Dla kobiet pragnących świadomie poczuć swe biodra, rozruszać i roztańczyć je. Dla kobiet pragnących odkryć swą naturę, poczuć źródło swych działań i uwolnić napięcia, zrelaksować się w tańcu. Stęsknionych swobody i naturalnej dzikości. Zwolenniczek aktywności, która wypływa z serca, a nie z głowy.
– Podczas warsztatu:
Rozbudzimy ciało, wyzwalając energię i endorfiny.
Ze swobodą i lekkością uwolnimy ciało od napięć i stresów. Energiczna muzyka zaniesie nas w różne zakątki świata. Z tanecznej podróży zaczerpniemy siłę, radość i przyjemność.
Wprawimy biodra w ruch: delikatny, subtelny, mocny, stanowczy, urywany, płynny, zmysłowy, dynamiczny, energiczny. Wytańczymy obfitość. Poczujemy dzikość i swobodę. Rozkołyszemy się w zmysłowości i wolności. Każda z nas odkryje swój naturalny biodrowy rytm. A potem zrelaksujemy się i zwizualizujemy wytańczone marzenia.
– Zalety pracy z biodrami/ciałem:
Odkrycie źródła działań i kreatywności. Pogłębienie kontaktu z ciałem i emocjami, spoglądanie z uważnością na swoje potrzeby i pragnienia, uwalnianie ciała od napięć i stresów, wyzwalanie energii twórczej i endorfin za pomocą ruchu bioder. Zaakceptowanie i polubienie swojego ciała, przełamanie wstydu – czerpanie radości z dzikości i zmysłowości w tańcu.

2* „Przebudzenie głosu”:
– Dlaczego głos?
Głos to cudowny dar, dzięki któremu wyrażamy emocje i dzielimy się sobą ze światem, to połączenie ze źródłem.
– Dla kogo?
Dla każdego kto pragnie wyrażać siebie głosem, poznawać go, poszerzać przestrzeń dla niego i uwalniać go, bez względu na zdolności, czy wyuczone techniki.
– Podczas warsztatu:
Poruszamy ciało, oddech i głos, uruchomimy rezonatory i poczujemy wibrującą falę własnego głosu. Z łagodnością wydamy z siebie naturalne dźwięki szukając swojej pieśni, pełnej emocji, otwierając się na nasze prawdziwe naturalne dźwięki.
Inicjując dźwięki stworzymy wspólną przestrzeń dla śpiewu, pełnego twórczej energii, uwalniającej i oczyszczającej.
– Zalety pracy z głosem:
Wydobycie naturalnego głosu wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę. Jest swoistym prysznicem dźwiękowym, oczyszczającym nasze zastoje i otwierającym nas na poszukiwanie nowych inspiracji.
Wibracja dźwięku w ciele powoduje uwolnienie zastojów, tym samym lepsze zdrowie i samopoczucie.

Móc śpiewać to jakby narodzić się na nowo, a śpiew naszej natury przynosi wiele radości z wspólnego przebywania pośród dźwięków i uwalnia wiele emocji, na które nie zawsze pozawalamy sobie na co dzień… Odkrycie naturalnego głosu prowadzi nas do źródła, do głębi wiedzącej kobiety w nas samych.

Prowadzące:

„Roztańczone biodra” prowadzi: Agnieszka Pietrzok – Biodrami czuje świat. Biodrami wyraża siebie. Tańczy odkąd pamięta. Najpierw tańczyły tylko jej biodra, całe ciało popłynęło, kiedy zaczęła tańczyć taniec orientalny. Po drodze były różne fascynacje: salsa, afro, zumba, reggaeton, burleska, swing… Z każdą z nich odkrywała siebie na nowo. A kiedy nie tańczyła to „biegała z wilkami”. Z połączenia tych ścieżek – tanecznej i duchowej – narodził się projekt MOC BIODER.
Współzałożycielka krakowskiego zespołu Caramel Belly Dance. To w nim zgłębiała tajniki klasycznego tańca orientalnego, dzięki niemu dała się porwać folklorowi arabskiemu i poczuła, jak bije jej cygańskie serce. To z Karmelkami organizuje Cracow Orient Festival. Brała udział w projekcie Pikanteria. Doskonaliła się także podczas pobytu w Hiszpanii w ramach teatralno-tanecznego projektu Nature Embodied 2014. Wielość i różnorodność tanecznych doświadczeń stanowią fundament, na którym tworzy swój własny, niepowtarzalny warsztat. Projekt MOC BIODER narodził się z potrzeby serca, które zapragnęło podzielić się z innymi kobietami swym doświadczeniem w byciu KOBIETĄ W PEŁNI.

„Przebudzenie głosu” prowadzi: Mariola Rodzik – Ziemiańska – autorka i założycielka Szałasu Rozwoju, trenerka trwałego rozwoju prowadząca autorskie warsztaty pracy z głosem, ciałem i oddechem; instruktorka zajęć artystyczno – rozwojowych dla dzieci i młodzieży; pieśniarka, poetka i aktorka formacji “Zawiało”; animatorka kultury w “Porcie Sztuki”.
Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM w Katowicach oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów, m.in. pracy z ciałem, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego, która stworzyła autorskie metody pracy w celu odkrywania naturalnego głosu. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich na Podkarpaciu, obecnie mieszka na Śląsku w Rybniku.
Prywatnie pełna wrażliwości na przyrodę i sztuki wszelakie Mama i Żona, dziergająca na drutach w MazziWool. Od lat jej pasją jest muzyka oraz psychologia, psychosomatyka i analiza bioenergetyczna.

Zapraszamy!
Szałas Kobiet