Doświadcz magii Tańca Empatycznego, który jest formą ruchową opartą na czuciu siebie i partnera, do czerpania przyjemności z wewnętrznych przeżyć wywołanych kontaktem fizycznym, do relaksu ciała i umysłu, i do uzewnętrznienia emocji.

Taniec Empatyczny to medytacja w ruchu i bazuje na koncepcji ruchu autentycznego, z partnerem. Forma nie ma ściśle określonych zasad — opiera się głównie na świadomym obserwowaniu ruchu rodzącego się we własnym i partnera ciele. Głównym kompasem w tańcu jest intuicja i empatia do drugiej osoby, a nie sztywne formy taneczne. Taniec Empatyczny bazuje bardziej na budowaniu piękna wewnętrznego tancerzy niż zewnętrznej formy odbieranej przez obserwatorów. Wykorzystuje on biomechanikę i znajomość anatomii do tworzenia nieskończonej ilości elementów i ciągle ewoluującej formy.

Koncepcja pochodzi z Rio de Janeiro, gdzie połączono elementy tańca, sztuk walki i medytacji w jedną magiczną całość. Staje się on coraz bardziej popularny w Europie oraz na świecie i chcemy, aby rozkwitł także w Polsce.

Na zajęciach pomożemy ci rozruszać ciało i dać mu pełnię ekspresji. Nauczymy się podążać i prowadzić partnera, a także czuć siebie nawzajem w ruchu. Techniczna strona Tańca Empatycznego to elementy tanga argentyńskiego i innych tańców z partnerem, a także techniki zaczerpnięte z TaiChi, Qi gong, Aikido i innych wschodnich sztuk walki. Bardzo ważnym zagadnieniem w Tańcu Empatycznym jest dotyk i dlatego poznamy elementy związane z masażem i leczeniem dotykiem.

Tańczymy do różnej muzyki, głównie do delikatnych lirycznych utworów, także do muzyki chill out i muzyki medytacyjnej. Chcemy, żeby dźwięki były inspiracją do ruchu, ale nie wiodącą siłą. W formie Tańca Empatycznego partner i kontakt z nim jest najważniejszy, a muzyka jest drugorzędna i służy głównie do zrelaksowania umysłu i ciała.

Po różnych ćwiczeniach mamy czas na zapomnienie wszystkiego, czego się nauczyliśmy i kierowanie się głównie intuicją, która przez pamięć mięśniową pozwoli nam wykorzystać nowe elementy. Tańczymy w luźnym i wygodnym ubraniu, zazwyczaj boso lub w skarpetkach. Często zamykamy oczy i przygaszamy światło na sali, aby lepiej czuć partnera i siebie. Taniec Empatyczny jest bez wysiłkowy i bardzo relaksujący. Dzięki temu każdy wyjdzie po zajęciach odświeżony i naładowany pozytywną energią.

Warsztat prowadzą: Kris Łęczek i Aneta Lelicka

>>>>>> INFORMACJE ORGANIZACYJNE <<<<<<<

Data: 26 stycznia, sobota

Godzina: 13.00 – 17.00

Miejsce: CUD – Centrum Usług Dowolnych, Katowice, Ligota

Inwestycja w siebie:
– 100 zł – do 6 grudnia 2018r
– 120 zł – do 4 stycznia 2019r
– 140 zł – do 26 stycznia 2019r

W kwocie warsztatów zawiera się cena ciepłego posiłku.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:
– Khandro – tel. 731-022-371 (tel lub sms), kontakt.khandro@gmail.com

Rezerwacja następuje poprzez zgłoszenie i opłatę miejsca:
– osobiście – na wydarzeniach organizowanych przez Khandro
– przelewem – konto bankowe do wpłaty będzie podane osobom które zdecydują się na uczestnictwo w warsztacie.
W przypadku rezygnacji istnieje możliwość przeniesienia uczestnictwa na inną osobę.

>>>>>>>>>>>>>> IMPREZA <<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Po warsztacie zapraszamy na imprezę sensualną na której wibracjami muzycznymi będzie Was rozpieszczał DJ Soul Z

https://www.facebook.com/events/315324505974457/

✅Miejsce: Good Mood, ul. Paderewskiego 35, Katowice

✅Godzina: 21.00 – 01.00 +/-

✅Opłata organizacyjna: 10 zł / Uczestnicy warsztatów: free

Na miejscu poczęstunek, woda, napoje, kawa, herbata

>>>>>>>>>>>> O PROWADZĄCYCH <<<<<<<<<<<
➡️Kris to naturalny nauczyciel, który swoją pasją zaraża rzesze ludzi w Polsce i za granicą . Nauką tańca zajął w 2005 roku i od tego czasu był zapraszany na festiwale i warsztaty do ponad 20 krajów w Europie i na świecie. W 2013 rozpoczął swoją duchową ścieżkę i poszerza swoje horyzonty poznając terapię tańcem, ruch autentyczny, medytacje w ruchu i mindfulness w tańcu. Pasjonuje się także wschodnimi filozofiami, które są wciąż żywe we wschodnich sztukach walki. Dlatego używa technik ruchu i sposób myślenia TaiChi i Aikido jako narzędzi do biomechanicznego i duchowego połączenia z partnerem.

Więcej o działaniach Krisa znajdziecie na jego stronie – Be Free Dance Zouk

➡️Aneta jest pasjonatką i praktykiem tańca intuicyjnego. Zawsze odnajdywała w nim możliwość wyrażenia siebie, swoich myśli oraz uczuć, emocji. Od dziecka poprzez taniec, ruch w indywidualnym wydaniu nawiązywała kontakt z samą sobą, poznając siebie na głębszych poziomach, możliwości fizyczne swojego ciała oraz zależności między kondycją ciała a sferą emocjonalną. Dziś z głęboką radością i miłością dzieli się z innymi swoją pasją i doświadczeniem w tym temacie, dzięki czemu inni mogą dostrzec swoje potrzeby i pragnienia, gdzieś w głębi siebie zakopane. Poszerza swoją wiedzę i zdobywa doświadczenie w zakresie choreoterapii, świadomej pracy z ciałem, tańca intuicyjnego i improwizowanego oraz terapii zajęciowej. Tworząc nowe projekty bazuje na doświadczonych przez siebie metodach pracy z ciałem, emocjami i energią. Prowadzi zajęcia tańca intuicyjnego i wraz z innymi organizuje warsztaty świadomej pracy z ciałem, dzięki którym zachęca ludzi do zbliżenia się do ich własnej natury, poznania siebie samego, samej głębiej. Dzięki temu komunikacja z innymi staje się łatwiejsza. Współpracując z innymi stawia na synergię i budowanie bogatych relacji międzyludzkich.

Więcej o działaniach Anety znajdziecie na jej stronie – Khandro

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Współczesny człowiek potrzebuje kontaktu z drugą osobą. Jeśli kochasz jogę, medytację i ruch, a brakuje Ci kontaktu z innymi, Taniec Empatyczny jest czymś co bardzo zapadnie Ci w serce.

Z głębi serca zapraszamy 🙂 ♥️