Uwalnianie emocji teoria i praktyka.
„Uwolnienie z jednoczesnym odpuszczeniem, jest jak nagłe pozbycie się wewnętrznego napięcia albo jak zrzucenie ciężaru. Towarzyszy mu natychmiastowa ulga i lekkość oraz poczucie wolności i szczęścia.

Uwolnienie jest rzeczywistym mechanizmem umysłu – każdemu zdarzyło się tego doświadczyć. Dobrze zobrazuje to następujący przykład: Jesteś w trakcie poważnej kłótni – zdenerwowany, wściekły i nagle dociera do ciebie absurdalność i niedorzeczność tej sytuacji. Zaczynasz się śmiać, napięcie zostaje uwolnione. W jednej chwili znika gniew, strach, poczucie bycia atakowanym i czujesz uwolnienie i szczęście, których się nie spodziewałeś.

Pomyśl, jak wspaniale byłoby, gdyby to działało w ten sposób w każdym miejscu, czasie i każdym przypadku. Zawsze czułbyś się wolny szczęśliwy, a twoje uczucia nigdy więcej nie przysparzałyby ci kłopotów.
O to właśnie chodzi w całej tej technice – o świadome uwalnianie,
które możesz stosować bez ograniczeń.”

Korzyści stosowania techniki uwalniania emocji realizują się na
wielu poziomach.

Poziom fizyczny

Wpływa korzystnie na stan zdrowia Jeśli ktoś stale praktykuje uwalnianie, coraz mniej zaburzeń fizycznych i psychosomatycznych, które często całkowicie znikają. Cofają się procesy patologiczne i ciało zaczyna z powrotem optymalnie funkcjonować.

Poziom behawioralny

Zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, zatem znika potrzeba aby od nich uciekać sięgając po narkotyki, alkohol, rozrywkę lub nadmiernie długi sen Jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność i bezwysiłkowe funkcjonowanie we wszystkich sferach życia.

Relacja międzyludzkie

Kiedy negatywne emocje zostaną uwolnione poziom pozytywnych uczuć nieprzerwanie wzrasta, wszelkie relacje poprawiają się w sposób widoczny. Zwiększa się również nasza zdolność do kochania. Mamy mniej konfliktów z innymi, przez co poprawia się również wydajność nasze pracy. Usunięcie negatywnych blokad pozwala osiągnąć cele zawodowe z dużo większą łatwością. Coraz mniej intelektualizujemy, w coraz większym stopniu korzystamy z intuicji. Zmniejsza się poczucie bycia zależnym, a zależność jest podstawą wielkiego bólu i cierpienia. Gdy zmniejsza się zależność słabnie agresja i nieprzyjazne zachowania.

Warsztat trwa 3 godziny i zawiera cześć teoretyczną, służącą przekazaniu innego nowego spojrzenia na emocje oraz część praktyczną, czyli uwalnianie emocji w praktyce.

?Kiedy: 15 kwietnia, godz. 18.00
?Gdzie: CUD – Centrum Usług Dowolnych Katowice-Ligota ul. Piotrowicka 58 (wejście od ul. Panewnickiej, obok sklepu Żabka)
?Koszt: 80 zł

Warsztat poprowadzi Urszula Chemicz – naturoterapeutka, eksperymentująca z metodą uwalniania według Davida Howkinsa. Refleksolog zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym. Trenerka, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii Qigong, odnaleźć kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem.
Masażystka, która proponuje techniki masażu LOMI LOMI aby zrównoważyć przepływ energii w naszych ciałach.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: cud@muzant.pl (w tytule wpisać tytuł warsztatu) lub na nr telefonu: 733 88 55 56.

Zapraszamy!