CUD – Centrum Usług Dowolnych Katowice
? Data: 18.05.2019 r. (sobota)
? Godz.: 19:30-20-30
? Prosimy o zapisy:
mail: kontakt@mandalove.pl
tel/sms: Hanna 696083939✨ Progresywna Relaksacja Mięśni jest techniką opracowaną w latach 30-tych dwudziestego wieku przez Edmunda Jacobsona. Bazuje ona na założeniu, że odprężenie psychiczne powinno naturalnie wynikać z odprężenia fizycznego.✨ Progresywna relaksacja mięśni wg Jacobsona jest podejściem do panowania nad stresem, umożliwiającym naukę naturalnego doznawania głębokiego odprężenia. Skutkiem chronicznego stresu lub urazu może być wysoki poziom naprężenia mięśni. Zwracając szczególną uwagę na takie doznania jak napinanie i rozluźnianie mięśni można świadomie likwidować napięcie i uczyć się uspokajać ciało, redukować lęk. PRM oprócz funkcji redukowania stresu dodatkowo jest narzędziem, które pozwala na naukę odczytywania sygnałów wysyłanych przez nasze ciało. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń uczy nas identyfikacji a następnie eliminacji napięć w naszym ciele.

Instrumenty klasyczne takie jak gitara i pianino a także śpiew alikwotowy, gongi, misy, bębny, i wiele innych dźwięków terapeutycznych towarzyszyć będzie popularnej i niezwykle skutecznej relaksacji jaką jest technika Jacobsona.

✨ Muzykoterapia – Marcin i Hanna Czyż

Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na relaksacyjnym i terapeutycznym aspekcie muzyki. Łączymy wiedzę z zakresu muzykoterapii z umiejętnościami muzycznymi i aranżacyjnymi. Dzięki temu nasze koncerty, warsztaty i spotkania muzyczne charakteryzują się najwyższą jakością muzyczną i terapeutyczną.

Wprowadzenie, w formie medytacji przygotowuje Hanna Czyż w oparciu o wiedzę arteterapeutyczną, kulturowe znaczenie kolorów, liczb a także symboli.
Aranżacja muzyczna, oraz własne, autorskie utwory skomponowane przez Marcina Czyż stanowią podstawę każdego spotkania i czynią je wyróżniającym pośród innych koncertów.

✨ Koncerty relaksacyjne

Dla osób dorosłych i większych dzieci
Czas trwania: 60 minut / 1 godzina zegarowa
Przeciwwskazania: ciąża (w szczególności I trymestr), rozrusznik serca, nowotwór.

To trwające ok. 60 minut wydarzenie muzyczne, podczas którego uczestnicy najczęściej przyjmują pozycję leżącą.
Struktura każdego koncertu jest inna, przygotowana odpowiednio pod temat lub intencję danego wydarzenia.