Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z chińskiej gimnastyki leczniczej Qigong!

Qigong styl „ Lecącego żurawia“ to chińska gimnastyka lecznicza, dzięki której możesz nauczyć się panować nad przepływem energii życiowej we własnym ciele. Jest to medytacja w ruchu będąca świetnym sposobem na naprawienie nadszarpniętego zdrowia oraz odkrycie w sobie nowych źródeł radości. Osiągnięcie równowagi energetycznej poprawi kondycję zarówno Twojego ciała, umysły i ducha.
Podstawą sztuki Qigong jest wiedza czerpana z medycyny i filozofii starochińskiej. Według niej człowiek jest integralną częścią wszechświata i w każdej chwili swego życia otrzymuje od niego energię qi (czyt. ci). Energia ta krąży po ludzkim ciele, gęstą siecią kanałów, zwanych meridianami.
Dopóki przepływ energii jest niezakłócony możemy cieszyć się zdrowiem. Wszelkie blokady zaś prowadzą do upośledzenia wielu funkcji organizmu (m.in. właściwe krążenie krwi i limfy). Aby wrócić do zdrowia, trzeba przywrócić przepływ energii.
Jej zgromadzeniu i zharmonizowaniu służą właśnie powolne, miękkie ruchy wykonywane w trakcie ćwiczeń Qigong oraz odpowiednie prowadzenie myśli, gdyż energia biegnie za myślą.

Żyjemy w stresie, podlegamy szkodliwym wpływom środowiska, zbyt często towarzyszy nam napięcie. Jak sobie z tym radzić? – Ćwiczyć qigong! – mówi mistrz Liu Zhongchun prekursor tej metody w Polsce. Qigong reguluje ciśnienie, pomaga na bóle kręgosłupa, usuwa stres i przywraca równowagę.

Wielokrotnie uczestniczyłam w obozach Qigong z mistrzem Liu Zhongchun. Uczyłam się techniki i praktykowałam.

Na co pomaga Qigong:

likwiduje stres i napięcie, pozwala wyjść ze stanów depresyjnych, poprawia krążenie krwi, łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne, pomaga w leczeniu alergii i astmy, zwalcza trądzik młodzieńczy, pomaga osiągnąć równowagę kobietom mającym zaburzenia miesiączki lub będącym w okresie przekwitania, pozwala wcześniej wykryć i zahamować rozwój raka, neutralizuje nerwobóle, migreny i bóle głowy, oraz leczy z rwy kulszowej, wspomaga leczenie chorób nerek i skóry, ułatwia leczenie przewlekłych, powracających schorzeń, działa pozytywnie przy leczeniu cyst na piersiach i jajnikach, wzmacnia organizm, polecana jest na przełomie pór roku, jako środek profilaktyczny, przeciw zachorowaniom i infekcjom.

Warsztat poprowadzi Urszula Chemicz – naturoterapeutka i trenerka, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii Qigong, odnaleźć kontakt ze swoim duchem – Twoim najlepszym przewodnikiem.

?zapraszamy do CUD – Centrum Usług Dowolnych
?w dniu 9 września 2019 r.
?w godzinach 19.30 – 20.30
?wstęp jest bezpłatny!

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: cud@muzant.pl lub telefonicznie na numer tel. 733 88 55 56.

Do zobaczenia!
Ula i Katarzyna