Technika uwalniania wg D. Hawkinsa – związki i relacje.

Czas trwania warsztatu – 3 godziny, cena – 80 zł.

Warsztat zawiera cześć teoretyczną służącą przekazaniu innego, nowego spojrzenia na emocje w związkach i relacjach oraz część praktyczną, czyli uwalnianie emocji.

Partner odzwierciedla nasz wewnętrzny świat. Zachowuje się dokładnie tak, jak tego potrzebujemy i realizuje wszelkie nasze nieświadome konflikty. Taka teza może budzić silny opór. I dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska. Zaobserwować mechanizmy. Uwolnić emocje. Zrozumieć.

Związki i relacje pokazują nam nasze własne poczucie braku bezpieczeństwa oraz poczucie braku miłości – pokazują nam nasze pragnienia miłości i bezpieczeństwa. Naszą fałszywą wiarę, że świat zewnętrzny może wypełnić nasze własne wewnętrzne braki.
Uwalnianie emocji teoria i praktyka.

„Uwolnienie z jednoczesnym odpuszczeniem, jest jak nagłe pozbycie się wewnętrznego napięcia albo jak zrzucenie ciężaru. Towarzyszy mu natychmiastowa ulga i lekkość oraz poczucie wolności i szczęścia.
Uwolnienie jest rzeczywistym mechanizmem umysłu – każdemu zdarzyło się tego doświadczyć. Dobrze zobrazuje to następujący przykład: Jesteś w trakcie poważnej kłótni – zdenerwowany, wściekły i nagle dociera do ciebie absurdalność i niedorzeczność tej sytuacji. Zaczynasz się śmiać, napięcie zostaje uwolnione. W jednej chwili znika gniew, strach, poczucie bycia atakowanym i czujesz uwolnienie i szczęście, których się nie spodziewałeś.
Pomyśl, jak wspaniale byłoby, gdyby to działało w ten sposób w każdym miejscu, czasie i każdym przypadku. Zawsze czułbyś się wolny i szczęśliwy, a twoje uczucia nigdy więcej nie przysparzałyby ci kłopotów.
O to właśnie chodzi w całej tej technice – o świadome uwalnianie,
które możesz stosować bez ograniczeń.”

Korzyści stosowania techniki uwalniania emocji realizują się na
wielu poziomach.
🔶Poziom Fizyczny
Wpływa korzystnie na stan zdrowia Jeśli ktoś stale praktykuje uwalnianie, ma coraz mniej zaburzeń fizycznych i psychosomatycznych, które często całkowicie znikają. Cofają się procesy patologiczne i ciało zaczyna z powrotem optymalnie funkcjonować.
🔶Poziom behawioralny
Zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, zatem znika potrzeba aby od nich uciekać sięgając po narkotyki, alkohol, rozrywkę lub nadmiernie długi sen. Jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność i bezwysiłkowe funkcjonowanie we wszystkich sferach życia.
🔶Relacje międzyludzkie
Kiedy negatywne emocje zostaną uwolnione, poziom pozytywnych uczuć nieprzerwanie wzrasta, wszelkie relacje poprawiają się w sposób widoczny. Zwiększa się również nasza zdolność do kochania. Mamy mniej konfliktów z innymi, przez co poprawia się również wydajność naszej pracy. Usunięcie negatywnych blokad pozwala osiągnąć cele zawodowe z dużo większą łatwością. Coraz mniej intelektualizujemy, w coraz większym stopniu korzystamy z intuicji. Zmniejsza się poczucie bycia zależnym, a zależność jest podstawą wielkiego bólu i cierpienia. Gdy zmniejsza się zależność słabnie agresja i nieprzyjazne zachowania.

Warsztat poprowadzi Urszula Chemicz – naturoterapeutka, eksperymentująca z metodą uwalniania według Davida Howkinsa. Refleksolog zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym. Trenerka, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii Qigong, odnaleźć kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem.
Masażystka, która proponuje techniki masażu LOMI LOMI aby zrównoważyć przepływ energii w naszych ciałach.

🔷zapraszamy do CUD – Centrum Usług Dowolnych
🔷dnia 14 września 2019 r.
🔷w godzinach: 11.00 – 14.00
🔷koszt warsztatu: 80 zł

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: cud@cud.katowice.pl lub telefonicznie na numer tel. 733 88 55 56.

Do zobaczenia!
Ula i Katarzyna