Zapraszam Cię na wystawę autorstwa Kingi Ciężak „Przestrzeń tożsamości”
Otwarcie godz. 16.30
Wystawę można oglądać tylko w ten jeden dzień do godz. 19.00
O godz. 18.00 zagra dla nas Gosia Rita Raga Grudniak.
O godz. 19.00 zasiadamy w Kręgu Kobiet i Mężczyzn. Przestrzeni Kręgu będzie strzegła Katarzyna Jaworska, która również poprowadzi nas w medycynie tańca intuicyjnego.
Całość uświetni swoją muzyką cudowna Rita Raga.
Koncert oraz Krąg wraz z warsztatem tańca są organizowane w ramach Ekonomii Daru. Zapłać ile chcesz, ile możesz.

🔹Wystawa🔹
Kobiety są twórczyniami. W ich łonach rozwija się nowe życie. Ale oprócz zdolności tworzenia nowego życia, mają wielką wrażliwość i łatwość tworzenia sztuki w rożnych dziedzinach.
„Tożsamość kobiety jako matki i jej połączenie w przestrzeni rodzinnego mikrokosmosu” to realizacja dyplomowa, którą prezentuję na wystawie „Przestrzeń tożsamości” poprzez stworzenie instalacji z ubrań, fotografii nadrukowanych metodą sitodruku na tychże oraz obrazy /fotografii i grafiki/ z książki foto – graficznej „Przestrzeń”.
Podejmuję próbę odpowiedzenia sobie na pytanie „kim jestem?” Jaka jest moja tożsamość jako człowieka, kobiety, matki i artystki?
Tworzyłam w chaosie dnia codziennego, mieszając jednocześnie łyżką w zupie czy pocieszając płaczącego synka lub też prowadząc rozmowy z nastoletnią córką. Często było to możliwe tylko w nocy, czy w krótkich momentach, gdy tata dzieci mógł zabrać je na spacer.Praca nad realizacją dyplomową uświadomiła mi, że nie chcę być kobietą udomowioną, taką która zagubiła swój talent i pasję. Zostawiła to co dla nudnej pracy czy bogatego kochanka.
Wiem też na pewno, że życie kobiety, matki i artystki jest bardzo trudne. Jest sztuką wyborów i kompromisów. Najgorsze co możemy sobie zrobić, to pogrążyć się w wyrzutach sumienia za poświęcony czas sobie i twórczości. Zagłuszać zew, spychać na bok głos, który woła nas twórczynie, aby wyruszyć w podróż.

🔹Krąg Kobiet i Mężczyzn🔹
Krąg to bardzo stara struktura sięgająca tradycji plemiennych. Ludzie od tysięcy lat spotykają się w kręgach, gdzie wchodzą w przestrzeń bez hierarchii, w której wszyscy są sobie równi, a głos każdego uczestnika jest tak samo ważny. Krąg symbolizuje nieskończoność. Wszyscy zasiadający w kręgu mogą, w swoim tempie i w zgodzie ze sobą wyrazić siebie, być usłyszanym i zobaczonym. Dbamy o to, by rozmowa odbywała się w szacunku, empatii, w duchu wzajemnego porozumienia pozbawionego oceny czy krytyki. Spotykamy się w prawdzie, autentyczności, mówimy z serca, ale też milczymy, jeśli rodzi się taka potrzeba.
▪️Krąg, który zwołujemy narodził się w naszych sercach z potrzeby i tęsknoty za spotkaniem się kobiet i mężczyzn w uważności i otwartości na siebie. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli zasiąść razem w poczuciu bezpieczeństwa i wzajemnej akceptacji.
Zapraszamy Cię do tej przestrzeni, gdzie podstawową zasadą jest dyskrecja, w której jest miejsce na dzielenie się sobą, swoim sercem i miłością. Jest tu miejsce na Ciebie Kobieto i Mężczyzno.