Malowanie bombek – mix media – tusze alkoholowe i pouring

Zapraszamy na kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty malowania abstrakcji tuszami alkoholowymi oraz farbami akrylowymi w formie pouringu na bombkach.

Tusze alkoholowe to bezkwasowe tusze, o intensywnych kolorach, służące do trwałego barwienia powierzchni gładkich takich jak plastik, szkło, folia, papier fotograficzny lub specjalny papier syntetyczny do tuszy alkoholowych.
Tusze dają bajeczne efekty łączenia i przenikania się kolorów oraz tworzenia nacieków na krańcach wyschniętego kształtu, charakterystycznych dla tej techniki. Z pomocą tuszy trwale zabarwimy powierzchnie płytek ceramicznych, szklanych kubków, talerzy, podstawek, kieliszków. Wiele osób tworzy po prostu wielobarwne abstrakcyjne obrazy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i chęci do eksperymentowania.

Acrylic pouring jest jednym ze sposobów malowania. Polega na wylewaniu farby akrylowej na płótno lub inne podłoże, np.: podobrazie, drewno, szkło, plastik. Farbę akrylową, w większości przypadków, należy najpierw upłynnić, używając do tego specjalnych materiałów, zazwyczaj medium do pouringu (nazywane też fluidem). Technika pouringu pozwala na tworzenie wielobarwnych i abstrakcyjnych obrazów, a sam proces jego powstawania jest niezwykle wciągający.

Przedstawiamy techniki, które są idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Alkohol Inks oraz Acrylic Pouring każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło.

Podczas zajęć będziemy mieszać, łączyć i rozlewać tusze oraz farby na akrylowe bombki, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne wzory. Oprócz tuszy i farb, będziemy pracować także na dodatkach tj. medium, które pozwoli nam na blendowanie, rozcieńczanie i przenikanie kolorów.
Każdy uczestnik wykona komplet 3 bombek, różnej wielkości, które zabierze ze sobą.

Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią 😉

Cena zawiera:
– zestaw bombek różnej wielkości
– kolorowe tusze
– farby akrylowe
– złota oraz srebrna folia do zdobień
– spirytus oraz medium do rozrzedzania tuszu/tworzenia specjalnych efektów
– medium do pouringu
– materiały zabezpieczające, gumowe rękawiczki, mokre chusteczki
– słomki, za pomocą których będziemy rozdmuchiwać tusze

Prowadząca : Barbara Łukasik-Razowska (projektant, grafik, architekt wnętrz)
FB: Barbara Razowska Design https://www.facebook.com/barbararazowskadesign

Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty odbywają się w małej grupie, max 4 os.
Obowiązują zapisy!
—————————————————-

Czas trwania warsztatu: 2,5-3 h

Koszt: 150 zł / os.

Miejsce: CUD – Centrum Usług Dowolnych

Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@brdesign.pl

Po otrzymaniu mailowego potwierdzenia zapisu na listę uczestników
– prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł*
Nr konta bankowego: 85 1140 2017 0000 4202 0919 2586
W tytule proszę wpisać: Bombki + Imię i Nazwisko
*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przełożenia warsztatów jeśli nie zapisze się określona liczba uczestników.